AKTUALNOŚCI PROJEKTU
Podpisaliśmy umowę na zakup robotów, tabletów i gier!

Podpisaliśmy umowę na zakup robotów, tabletów i gier!

Zgodnie z zasadą konkurencyjności, zakończone zostało postępowanie na zakup robotów edukacyjnych, tabletów i gier w ramach projektu Tu#programujeMY.

Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji podpisało umowę na realizację zamówienia z firmą Wonder Polska - czołowym dystrybutorem robotów edukacyjnych marki Wonder Workshop. Z satysfakcją informujemy, że do Publicznych Szkół Podstawowych biorących udział w projekcie Tu#programujeMY trafią innowacyjne roboty DASH!

Robot Dash to doskonałe narzędzie do nauki programowania, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat. Dzięki licznym sensorom można go zaprogramować na wiele sposobów. Dash może reagować na głos, wykrywać przeszkody, tańczyć i śpiewać. 

Robotem kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych, aplikacji, które dzieci z łatwością obsłużą na tablecie. Robot ma charakter edukacyjny - dzieci poprzez zabawę wchodzą w świat programowania min. tworzą zdarzenia, algorytmy, budują sekwencje i pętle. 

Programowanie to nie tylko nauka języka kodowania, ale przede wszystkim nauka logicznego, kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów, współpracy w grupie - dlatego wobec nowej podstawy programowej warto rozwijać tę kompetencję i wykorzystywać programowanie interdyscyplinarnie w nauczaniu zintegrowanym. 

Dodatkowym atutem Dasha są dedykowane dla niego aplikacje napisane w uniwersalnym języku programowania czyli języku angielskim, dzięki temu dzieci po przez zabawę będą uczyć się podstaw języka angielskiego. 

W ramach projektu narzędziem dydaktycznym do nauki programowania, będzie gra edukacyjna Scottie Go!


Drukuj